• 20Paź

  Kolejnym z opisywanych rodzajów miodu będzie bardzo popularny- miód wielokwiatowy.

  W zależności z jakiego nektaru został wytworzony jego kolor może przyjmować barwy od jasnokremowej, przez żółtą do ciemnej herbacianej. Podobnie wygląda proces krystalizacji, który może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, ostatecznie przyjmując konsystencję średnioziarnistą. Smak to kolejna niespodzianka – słodki, łagodny aż do ostrego z gorzkawym posmakiem.

  Jakie właściwości lecznicze ma miód wielokwiatowy?

  Podobnie jak z charakterystyką miodu wielokwiatowego, to na co będzie najwłaściwszy, zależy z jakich kwiatów był zbierany nektar. Niewątpliwie jednak można wyróżnić pewne cechy wspólne. Mianowicie miód wielokwiatowy ma korzystne działanie podczas wyczerpania psychicznego, wszelakich nerwicach. Dobrze wpływa na osoby z astenią (zmniejszona wydolność ciała ze względu na wiotką budowę ciała) i anemią. Stosowany jest w chorobach alergicznych dróg oddechowych na przykład: katar sienny czy astma oskrzelowa. Powinni go stosować ludzie z problemami reumatycznymi. Ze względu na to, że stanowi cenne źródło energii dla mięśnia sercowego wskazany jest w chorobach serca i naczyń krwionośnych.

  Podsumowując miód wielokwiatowy zalecany jest na:

  • wyczerpanie psychiczne, nerwice
  • astenię, anemię
  • choroby wątroby i dróg żółciowych
  • choroby serca i naczyń krwionośnych
  • choroby reumatyczne
  • choroby dróg oddechowych

  Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga i profilu na Facebooku, który znajdziecie Państwo tutaj.

  Jeżeli macie Państwo jakieś swoje ulubione przepisy to zachęcamy do przesyłania na adres: kontakt@miod-naturalny.pl lub w wiadomości prywatnej na naszym profilu na Facebooku.

  Spis rodzajów miodu o jakich już pisaliśmy i będziemy pisali znajduję się [tutaj].

Comments are closed.